ارتودنسی بهتر است یا لامینیت

ارتودنسی تمام فک

بسیاری از افراد در زمان مراجعه این سوال را مطرح می کنند که برای اصلاح طرح لبخند از ارتودنسی استفاده کنند یا لامینیت .

همانطور که می دانید در مان با ارتودنسی کمتر از یک سال نخواهد بود و درمان با روش لامینیت در یک روز و یک جلسه انجام می شود . اما کدام روش مناسب تر است و آیا می توان لامینیت را به عنوان جایگزینی برای ارتودنسی در نظر گرفت ؟

 

موارد استفاده از ارتودنسی

ارتودنسی را معمولا برای زیبایی دندان ها و برقراری رابطه بین دندانی و فکی انجام می دهند. البته با انجام ارتودنسی ثابت می توانید از پوسیدگی هایی که بر اثر نامرتبی و روی هم قرار گرفتن دندان ها ایجاد می شود جلوگیری نمود.
در واقع به کمک ارتودنسی می توان نامنظمی و مشکلات موجود در فک و همچنین عدم تناسب آن را رفع نمود.

درمان ارتودنسی دندان  برای اصلاح نامرتبی دندان ها بوده  و می تواند مشکلات روابط فکی را  به خوبی اصلاح نماید ، و هیچ روشی نمی تواند جایگزین آن باشد . اگر مشکل دندان ها مربوط به محل قرار گیری است، جابجا نمودن و حرکت دندان تنها راه حل صحیح است. از طرف دیگر اگراندازه دندان کوچک باشد یا بد رنگی بر روی دندان ها وجود داشته باشد تنها درمان صحیح استفاده از روش های درمانی ترمیم زیبایی خواهد بود.  بنابراین نوع درمان های لازم برای زیبایی دندان ها با توجه به فاکتور هایی مانند مشکلات دندان و البته میزان تخریب دندان ها تعیین می شود .

برای مثال دندان های تخریب شده که میزان پوسیدگی آن شدید است و نامرتبی آن قابل اصلاح با لامینیت است می توان از درمان زیبایی مانند لامینیت یا پروتز های دندانی استفادهن کرد .

مثال بعدی برای بستن فضای اضافی بین دندان ها که ناشی از کوچکی اندازه دندان هاست به بهترین شکی با درمان ترمیمی زیبایی و نه ارتودنسی اصلاح می شود. بنابراین، با توجه به ماهیت مشکل روش درمانی صحیح متفاوت خواهد بود. انتخاب روش درمانی نادرست قطعا مشکلات متعددی را در پی داشته و باعث پشیمانی خواهد بود.

 

لامینیت های دندان

لامینیت ها بیشتر برای اصلاح بد رنگی ، پوسیدگی ، بد فرمی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند، لامینیت ها که جنس های مختلفی دارند، کاربرد های بسیار زیادی در دندانپزشکی زیبایی دارند که می تواند زیبایی دندان ها و ترتیب خوب آن ها را باز گرداند . به یاد داشته باشید که اگر میزان بهم ریختگی دندان در حد سطحی باشد که بدون تراش دندان قابل اصلاح باشد می توان  از روش لامینیت های دندانی استفاده نمود و نتیجه ای ایده آل را دریافت کرد .

به یاد داشته باشید که انتخاب روش درمانی صحیح با توجه به نیاز بیمار و البته میزان بهم ریختگی دندان ها توصیه خواهد شد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر خسروانی فرد

بدون نظر

درج دیدگاه شما

چهارده − سه =