ارتودنسی درمانی یا زیبایی

آیا درمان های ارتودنسی تنها برای زیبایی است؟

 

امروزه ارتودنسی دندان دچار تغییرات و پیشرفت های چشم گیری شده است که می تواند تاثیرات به سزایی در چهره و جایگاه های دندانی دارد .

ارتودنسی دندان با اطمینان ترین روش درمانی برای مرتب کردن دندان ها و اصلاح بهم ریختگی ها می باشد که می تواند به صورت اصولی دندان های شما را زیبا مرتب نماید .

در بسیاری از موارد بهم ریختگی های دندانی علاوه بر تاثیرات مخرب بر ظاهر ، باعث ایجاد بیماری های فک و نا هنجاری ها می شود .

ارتودنسی تصحیح روابط نامناسب فک و دندان و جفت و ردیف کردن دندان های نامنظم است که می تواند مدت زمان متفاوتی را برای درمان نیاز داشته باشد. یک فردب ا انجام ارتودنسی مشکلات مربوط به نظم، ترتیب و قرارگیری دندان ها در فک خود را بر طرف می نماید و بعد از گذراندن دوره ی درمان فرد قادر است با کیفیت بهتری غذا بخورد و از زیبایی بیشتری هنگام صحبت کردن و لبخند زدن برخوردار باشد.

جنبه درمانی ارتودنسی

درمان های ارتودنسی به منظور برقراری رابطه بین دندانی و فکی بهتر انجام می گیرد از این رو این روش علاوه بر زیبایی جنبه ی درمانی نیز خواهد داشت . با این درمان ها نه تنها به زیبایی دندان ها دست پیدا خواهید کرد ، بلکه می توانید با رعایت بهداشت از پوسیدگی های بیشتر که براثر نامرتبی و روی هم قرارگرفتن برخی از دندان ها یا فاصله بین دندانی جلوگیری کنید. این روش با قرار گرفتن دندان ها در محل خود و ایجاد روابط فکی صحیح، سبب تلفظ بهتر حروف و کلمات توسط بیمار و نهایتا حضور با اعتماد به نفس او در جامعه می شود.

photo_2016-11-19_22-05-45

درمان های ارتودنسی به چند صورت است؟

 

به ۲ صورت: ۱. متحرک ۲. ثابت
روش متحرک به طور معمول برای دختران از ۹ تا ۱۰ سالگی و برای پسران از ۱۰ تا ۱۱ سالگی مناسب است. همچنین درمان از طریق روش ثابت برای دختران ۱۲ تا ۱۳ سالگی(به بعد) و برای پسران ۱۲ تا ۱۴ سالگی(به بعد) انجام می شود.

 

 

 

 

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

17 + پنج =