ارتودنسی مدرن

ارتودنسی مدرن

امروزه  زیبایی دندان ها را می توان با روش هایی همچون ارتودنسی و غیره فراهم کرد . روش هایی که در ارتودنسی مدرن وجود دارد این امر را راحت تر کرده است و دیگر ارتودنسی به مانند گذشته ناراحت کننده نمی باشد و  شما می توانید با توجه به بودجه ایی که در نظر گرفته اید بهترین روش ارتودنسی را برای خود انتخاب کنید. ویژگی های ارتودنسی مدرن می تواند شما را کمک کند تا به دندان های ایده آل خود نزدیک تر شوید امروزه  ارتودنتیست ها درحال ارائه نوآورانه روش های جراحی و ارتودنسی با حداقل تهاجم طراحی شده برای رسیدن به چنین هدفی هستند.

ویژگی های ارتودنسی مدرن

در واقع در ارتودنسی مدرن از ابزارهای جدید با کنترل بیشتر و انعطاف بالاتر توسط ارتودنتیست ها استفاده می شود و منجر به حرکت دندان ها با نرمی و سرعت بالا تر می شود اما در گذشته چون نیروی مکانیکی زیادی برای حرکت دادن دندان ها وارد می شد باعث درد و ناراحتی بیماران می شد .

ارتودنسی مدرن

براکت های نسل جدید ارتودنسی:این نوع براکت ها سبک تر و متنوع تر هستند و این توانایی را دارند که دندان ها را در جهت های مختلف حرکن بدهند و همین باعث می شود که مدت زمان ارتودنسی پایین تر بیاید براکت های کریستالی که امروزه استفاده می شود افراد بسیاری را برای درمان ارتودنسی مشتاق کرده است .

سیم های ارتودنسی مدرن:این سیم ها از جنس نیکل تیتانیوم هستند اما در گذشته جنس آنها از فولاد های ضد زنک بود که به اندازه سیم های مدرن کنونی انعطاف کافی نداشتند و دندان ها را با سرعت حرکت نمی دادند.

نکشیدن دندان در ارتودنسی : امروزه با استفاده از دست آورد های نوین ارتودنسی در اکثر موارد ارتودنتیست ها از کشیدن دندان امتناع می کنند و فضای لازم را برای قرار گیری دندان ها از روش های دیگری بجز کشیدن دندان به دست می آورند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهنام خسروانی فرد  ارتودنتیست

بدون نظر

درج دیدگاه شما

15 − 10 =