ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان

مشکلات درهم پیچیدگی دندان کودکان را بهتر است در همان زمان کودکی با استفاده از ارتودنسی کودکان رفع کنید. معمولا ارتودنسی کودکان بعد از ۶ سالگی مناسب است. زیرا در این سن می شود مشکلات نامحسوس دندان و فک در حال رشد را شناسایی و درمان کرد. با درمان اولیه و زود می توان فضای مناسب تری برای رشد دندان های کودک درآینده فراهم کرد. برای بسیاری از کودکان نیازمند به ارتودنسی از براکت استفاده می شود در صورت نیاز ارتودنسی کودکان تا بزرگسالی ادامه پیدا می کند. طول درمان ارتودنسی با هم متفاوت است و بستگی به نوع مشکل ، همکاری کودک و رشد او دارد. معمولا در اکثر افراد دوره درمان ۱۸ تا ۳۶ ماه خواهد بود.

 

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان

 

آیا براکت برای کودک ایجاد درد و ناراحتی می کند؟

ممکن است کودکان درابتدا احساس ترس و ناراحتی کنند مخصوصا درموقع استفاده ازهدگیر یا الاستیک که این امر طبیعی است و به مرور زمان عادت می کند. ولی هر گونه درد یا ناراحتی با مسکن های ایبوپرفن یا استامینوفن آرام می شود. دکتر بهنام خسروانی فرد ارتودنتیست وعضو هیئت علمی دانشگاه با آگاهی بالا و صبر درمان ارتودنسی کودکان شما را به بهترین شکل انجام خواهد داد.

 

آلرژی به براکت را چگونه می شود رفع کرد؟

ممکن است کودک به استیل ضد زنگ براکت حساست نشان دهد. دراین موقعیت مواد دیگری میتوان به جای استیل استفاده کرد. همچنین ممکن است کودک به دستکش لاتکس مورد استفاده دندانپزشک یا ارتودنتیست آلرژی داشته باشد. اگر کودک آلرژی لاتکس دارد، پزشکتان را مطلع کنید تا از ابزار ضد حساسیت در ارتودنسی کودکان استفاده کند.

کودکانی که ارتودنسی انجام می دهند چه غذاهایی نمیتوانند مصرف کنند ؟
شکستی قسمتی از براکت ممکن است در روند درمان خلل ایجاد کند و موجب طولانی تر شدن دوران درمان شود استفاده از موادغذایی سفت، شکستن بادام و پسته با دندان ،جویدن آدامس در دوران ارتودنسی کودکان ممنوع است.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر به دکتر بهنام خسروانی مراجعه نمایید

با تشکر مدیریت سایت دکتر خسروانی – ارتودنتیست

بدون نظر

درج دیدگاه شما

سه × دو =