مدت زمان ارتودنسی

ارتودنسی

مدت زمان ارتودنسی

یکی از سوالات رایج مراجعین و بیماران در رابطه با حداکثر زمان لازم برای درمان ارتودنسی است . مدت زمان ارتودنسی و طول درمان آن چقدر است ؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که میزان و درجه شدت بهم ریختگی های دندانی ، که به آن مال‌اکلوژن (اختلالات فکی و دندانی) هم گفته می‌شود تاثیر به سزایی در مدت زمان لازم برای درمان کامل ناهنجاری ها دارد .
در واقع شدت بهم ریختگی دندان ها یکی از عوامل تعیین کننده طول مدت درمان ارتودنسی است که با توجه به آن می تواند چیزی حدود چند ماه تا حداکثر دو سال باشد .
مدت زمان لازم برای دندان ها جلو زده و بهم ریخته که به صورت بسیار زیاد روی هم رفته باشند و در افرادی که دندان های آن ها بدون کمک لب‌ها در دهان جا نمی‌گیرند، طول مدت درمان افزایش می‌یابد و ممکن است درمان در چندمرحله انجام شود .
مورد بعدی نیز روابط فکی است ، زمانی که فک‌های بالا و پایین با تأخیر رشد کنند یا به صورت هماهنگ رشد نکرده باشند نیز مرتب کردن دندان‌ها بیشتر طول می‌کشد.
بدین منظور بیماران باید از لحاظ الگوهای اسکلتی و دندانی ارزیابی ‌شوند تا درجه شدت مال‌اکلوژن آن‌ها مشخص شود. و طبق شواهد و بهم ریختگی های دندانی مدت زمان لازم برای ردیف شدن دندان ها تخمین زده شود .

ارتودنسی
عامل مهم دیگر سن است

سن یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر زمان مورد نیاز برای درمان است. معمولاً، نوجوانان در حال رشد نسبت به بزرگسالانی که رشدشان متوقف شده و مدتی طولانی به مشکلاتی مانند شلوغی دندان‌ها دچار بوده‌اند، سریع‌تر به درمان پاسخ می‌دهند. بهداشت هم مسئله بسیاری مهمی برای بزرگسالان است زیر آن‌ها بیشتر در خطر ابتلا به امراض لثه و بافت‌هاى محافظ اطراف دندان قرار دارند.
رعایت موارد بهداشتی و مراقبت صحیح از دندان ها نیز در کاهش دوره ی درمان تاثیر دارد .
اگر بیمار تا حد ممکن از برنامه درمانی پیروی کند و بهداشت را به خوبی رعایت نماید، درمان خیلی سریع به نتیجه خواهد رسید. کشیدن نخ دندان و مسواک زدن به طور روزانه، کمک می‌کند که دندان‌ها سریع‌ترین شکل ممکن حرکت کنند.
استفاده از کش های لاستیکی که پزشک به ان توصیه دارد ، یا سایر راهنمایی‌های ارائه شده توسط پزشک، به پیشرفت بسیار سریع درمان کمک کرده و ما را قادر می‌سازد که با ارائه بهترین خدمات درمانی ممکن، لبخند منحصر به‌ فردی را به هر یک از بیماران هدیه دهیم. نتیجه گرفتن از درمان ارتودنسی نیازمند تلاش گروهی است.

شایان ذکر است که از مزایای درمان ارتودنسی توسط دکتر سهراب بهروزی کمتر از یک سال و یا یک سال خواهد بود .

 

لطفاً برای مشاوره به مطب دکتر بهروزی مراجعه نمایید تا از تمامی گزینه‌هایی که می‌توانند لبخند تازه‌ای به شما ببخشند مطلع شوید.
با تشکر مدیریت سایت دکتر سهراب بهروزی
· تهران ، خیابان ولیعصر
بالاتر از میدان ونک ، کوچه والی نژاد ، پ۳۶
· ۰۲۱۸۸۷۹۵۲۳۵-۸۸۶۶۲۵۵۷
· تهران ، صادقیه ، بین فلکه اول و دوم صادقیه
پلاک ۷۴۷
· ۰۲۱۴۴۲۳۴۷۲۴-۴۴۲۰۵۲۵۲

بدون نظر

درج دیدگاه شما

هجده + 19 =