مزایای ارتودنسی

ارتودنسی

ارتودنسی دندان ها و مزایای ویژه آن

 

ارتودنسی یک روش درمانی مفید و موثر برای دندان های بهم ریخته و یا آسیب دیده است که دچار روی هم رفتگی و یا روابط فکی غیر اصولی شده اند ، دندان های نا مرتب لبخند شما را تحت تاثیر قرار می دهند والبته رعایت موارد بهداشتی و غذا خوردن را برای شما دشوار می سازد .

دقت در انتخاب متخصص ارتودنسی و دندانپزشک با تجربه تاثیر به سزایی در آنچه شما انتظار دارید تا دریافت نمایید دارد .

مزایای ویژه ارتودنسی برای افرادی که این اقدام را انجام می دهند شامل موارد زیر خواهد بود :

بهداشت راحت تر دهان و دندان

 زمانی که دندان های فرد  ردیف  و مرتب نباشد جذابیت وی تحت تاثیر قرار می گیرد ، بعد از ارتودنسی نه تنها فرد جذاب می شود بلکه راحت تر نیز تمیز می شوند. دندان های مرتب فضایی برای گیر کردن خرده های غذایی و ایجاد پلاک دندانی و پوسیدگی ندارند و البته بعد از ارتودنسی شاهد بهداشت بیشتر و تمیزی بالا تر در دندان ها خواهید بود . به علاوه کیس های شدید ارتودنسی با استقرار دندانها در موقعیت ناصحیح می توانند ریسک تحلیل لثه و نسج نرم را افزایش داده و زمینه ایجاد بیماری های پریودنتال را افزایش دهند.ابتلا به بیماری های لثه و عفونی شدن آن ها در افرادی که دندان های نا مرتب دارند بسیار شایع است . از این رو توصیه می شود که با مراجعه به ارتودنتیست یک لبخند زیبا و دندان ها ی مرتب داشته باشید .

ارتودنسی

مزایای ارتودنسی دندان

برخی مال اکلوژن ها نظیر جلو بودن زیاده از حد دندان های بالا احتمال شکستن دندان ها را در جریان سوانح افزایش می دهند.به کمک براکت های ارتودنسی می توان جایگاه های نا صحیح دندان را اصلاح کرد و روابط فکی را طبق نظر ارتودنتیست درمان نمود ،با توجه به اهمیت ارتودنسی در افرادی که دندان های جلو زده دارند ، عقب بردن و ردیف کردن آنها ریسک آسیب این دندانها را بالاخص در سنین پر حادثه کودکی و نوجوانی کاهش می دهد.

بدون نظر

درج دیدگاه شما

7 + 13 =