موارد استفاده از ارتودنسی

بسیاری از افراد در تکاپوی این مساله هستند که روش ارتودنسی را انتخاب کنند یا سایر روش های زیبایی دندان نظیر لامینیت کردن دندان .

در شرایط زیر توصیه می شود که فرد از ارتودنسی برای درمان بهم ریختگی های دندانی استفاده نماید :

 

عدم توانایی در تغذیه مناسب :

ما برای یک تغذیه مناسب علاوه بر اینکه نیازمند دندان‌های سالم هستیم نیاز داریم اگر دندان ها بهم ریخته و یا روی هم رفته باشند فرد قادر به خوردن  غذاهای مناسب و مفید نخواهد بود و البته این مشکل در جویدن و برای آسیاب کردن غذا  به صورت چشمگیر بروز خواهد کرد ، یا به‌اصطلاح جویدن غذا دندان‌های فک پایین و بالا بایستی در موقعیتی قرارمی گیرند که هماهنگی عضلات بهم می ریزد و فرد قادر به خوردن غذا نخواهد بود . بنابراین در این شرایط بهترین درمان ارتودنسی می باشد که با اصلاح جایگاه های دندان فرد توانایی جویدن را بازیابد .

بد نیست بدانید که هر نوع عدم‌تعادل یا جابه‌جایی دندان‌ها به‌صورتی که یک سیکل کامل جویدن را به هم بزند  و این مشکل سیستم هضم غذا را دچار خلل خواهد کرد ، سیستم جویدن مختل می‌شود. این مشکل به عنوان مهم ترین مساله برای انتخاب درمان ارتودنسی خواهد بود که می تواند آسیب های گوارشی و .. را نیز از بین ببرد .

 

%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%af%d9%86%d8%b3%db%8c-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86

از بین بردن آثار مخرب زیبایی :

بسیاری از افراد که دندان های آسیب دیده و بهم ریخته دارند، زیبایی آن ها به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد ، از این رو افراد باید تلاش نمایند که دندان های خود را مخفی نگاه دارند ، البته در مواردی که دندان ها جلو زده و یا فرو رفته باشد چهره به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و فرد دچار آسیب های ظاهری می شود ، از این رو درمان ارتودنسی به وی پیشنهاد می گردد .

زیبایی صورت امری است که نمی‌شود آن را جدی نگرفت از این رو باید در تلاش بود که موارد تاثیر گذار بر نازیبایی را اصلاح نمود . با تشخیص به‌موقع و رفع تنفس دهانی به‌خوبی می‌شود از ایجاد این مشکل جلوگیری به عمل آورد و تخریب چهره را مانع شد . دندان های ردیف و صاف و مرتب نشانه ی زیبایی و جذابیت هر فرد خواهد بود .

 

بسیاری از درمان‌های ارتودنسی برای رفع ناهنجاری‌هایی که در ظاهر صورت، اثر نامطلوب دارد صورت می‌گیرد، افراد بسیاری بعد از ارتودنسی دچار تغییرات مثبت در فک و فرم کلی چهره می شوند ، پس و پیش‌بودن دندان‌های جلویی یا جلو و یا عقب بودن فک و عدم‌تناسب آن با صورت که باعث عدم‌زیبایی می‌شود، نیاز به ارتودنسی را ایجاب می‌کند و این حق طبیعی هر فردی است که به فکر زیبایی خود باشد چون برای یک شخصیت سالم واقعاً مؤثر است.

2%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%af%d9%86%d8%b3%db%8c

مسائل بهداشتی :

بسیاری از افراد به دلایل و مسائل بهداشتی فراوانی که دارند ، نیاز به ارتودنسی دندان خواهند داشت ، شستشو و مراقبت از دندان های بهم ریخته بسیار سخت و مشکل خواهد بود و از طرفی فرد قادر به مراقبت و رعایت نظافت آن ها نخواهد بود ، این مشکل آثار بسیار منفی بر بوی دهان و بهداشت دهانی خواهد داشت که بعد از مدتی فرد را آزرده خاطر خواهد کرد .

با توجه به اهمیت رفع این مشکل نیاز است تا این افراد از روش ارتودنسی برای رفع این مشکل استفاده نمایند .

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر خسورانی فرد

بدون نظر

درج دیدگاه شما

هجده + چهار =